Aslı astarı

Elimin hamuruyla bulaştığım top dünyası…

Her Alman teknik direktör bir gün kaosu tadacaktır

Aslı Astarı’nın formatı zaman probleminden dolayı değiştirilmiştir. Madem uzun uzadıya maç yorumları yazacak vakit bulamıyoruz o halde bundan sonra olabildiğince kişisel ve minik yorumlara dönüyoruz.

Bugünkü konumuz Beşiktaş’ın Kasımpaşa karşısında 1 puanı kurtardığına şükredecek maç çıkarması. Sene başında ben yapılan transferleri ve bu transferlerle gaza gelip inanılmaz maçlar çıkaran Beşiktaş’ı görünce demiştim ki “bu sene bu işin rengi belli oldu, şampiyonluk gider Beşiktaş’a.” Benim akıllı sevgilim ise dedi ki, “Sabret… Quaresma da sakatlanacak, Guti de… O zaman belli olur Beşiktaş’ın gerçekten takım mı olduğu, ünlülerinin sırtına mı yaslandığı.”

Çok vakit geçmedi. Ligde de Avrupa’da da esen gürleyen Beşiktaş, yıldızlarının sakatlığı ile birlikte tersyüz oldu birden. Yenilgiler üst üste geldi. Daha kötüsü takımda esen panik havasına elle dokunabilmek bile mümkün. Dün akşam Guti penaltı kazandığında açıkça söylüyorum dedim ki “Ayıp ya, Galatasaray Trabzon karşısında kazanmayı daha çok hak ederek oynadı.” Kasımpaşa biraz kendine güvenen bir takım olabilseydi Beşiktaş’a fark atması işten bile değildi, ama geçtiğimiz senenin herkesi titreten Yılmaz Hoca takımından eser yok ne yazık ki…

Gelelim Schuster’e. Lig başladığında inanılmaz bir karizma ve soğukkanlılıkla takımının başında duran Schuster de yavaştan silindir kapak conta yakmaya başladı. Bugün maç yorumlarını okurken “Ayıp be Schuster, sen de mi?” dedim. Neymiş, hakemler hep Beşiktaş’ın rakipleri lehine düdük çalıyorlarmış. Niye Schuster? Sen böyle şeylere pabuç bırakacak bir teknik adam mısın? Takımım oynayamadı demek çok mu zor? Hakemler hep rakip aleyhine düdük çalıyor cümlesinin ne derecede büyük bir itham olduğunun kimse farkında değil mi? Kısacası yakışmadı diyor ve geçiyorum…

Kısa olacak demiştim yine uzadı. Bir Alman teknik direktörün daha ligle imtihanını seyrediyoruz. Gelecek bölümler neyi gösterecek merakla bekliyor ve “asıl şimdi hoş geldin Schuster” diyorum.

Categories: Aslı Topu Tut - Beşiktaş