Aslı astarı

Elimin hamuruyla bulaştığım top dünyası…

Maç özeti: Bu kanatlardan çok güzel mangal olur :)

Keyifli başladım dün geceye. Çok özlediğim Erman Toroğlu ve kendisini “bana kuma geldi” diye karşılayan Ahmet Çakar ile birlikte bir hazırlık maçı seyredecektik. Tuncay’ı özlemiştim, Aurelio’yu özlemiştim, Arda’nın sıfırlanmış haline doyamamıştım, daha güzel gece olur muydu?

Lakin gecenin sonunda aklımda kalan tek eğlence sadece yorumcuların geceye kattığı renkli yorumlar oldu.Ligde de gördüğümüz klasik takım ruhu eksikliği damga vurdu maça. Oyuncular birbirlerini hiç tanımıyorlar gibi oynuyorlardı. Hamit beni büyük hayal kırıklığına uğrattı, İsmail Köybaşı da öyle…  (Gerçi ondan büyük şeyler mi bekliyordun deseniz cevap da veremeyeceğim ama neyse) Emre’ye bir şey diyemeyeceğim, zira bulunması gereken yere top bir türlü gelemediği için hep geri giderek top almaya çalıştığından bir türlü oyun düzeni kurulamadı. Gökhan Gönül yine yıldızdı, birçok gol pozisyonunu tek başına kurtarmakla birlikte hem yüzde yüz bir gol çıkardı, hem de kendisinin bile içine sinmeyen bir penaltı kazandırarak galibiyete giden kilidi açmış oldu. Arda’nın mükemmel golü ise sıcak gecede beni serinleten tek hareket oldu sanırım. 

İnanılmaz bir grupta oynuyoruz. Oynayacağımız ülkelerdeki Türk sayısını düşünürsek deplasman maçımız yok sayılır. İlk maçımız en rahat kazanmamız gereken maçlardan biri. Yani birlikte oynamaya alışmak için de Almanya gibi zorlu maçlara hazır hale gelmek için de hala zamanımız var. Ancak milli takım bize tutunabileceğimiz bir ümit dalı vermedi dün akşam… Her maçta kafasından penaltı uyduran bir Sırp hakem bulamayacağımıza göre biraz ciddiyet lütfen… Hangi hakemin penaltı yapılmış oyuncuya gidip “penaltı mıydı” diye sorduğunu gördünüz şimdiye kadar?

Cambazlar nasıl oynayacak?

Dün gece Kanal Türk’ün maçtan daha çok duyurduğu konu elbette ki Erman Toroğlu ve Ahmet Çakar’ın birlikte program yapacağı oldu. Yeni sezonda Pazar ve Pazartesi ekrana çıkacak olan bu favori ikiliden büyük beklenti var elbette. Ancak bütün gece bunun altı çizilince Pazar akşamı onlarla birlikte program yapacak olan Ziya Şengül duruma çok alınmış olacak ki canlı yayında isyan etti “ben ikinci lig oyuncusu muyum” diye. Hatta Erman Toroğlu ve Ahmet Çakar’ın “penaltı değil” yorumu sonrası Gökmen Özdenak ile birlikte Gökhan’ın faul yaptığını ve sarı kart görmesi gerektiğini de belirttiler. Ahmet Çakar’ın gecenin sonunda “Erman bana kuma geldi, bakalım iki cambaz bir ipte oynayabilecek miyiz” yorumu hoştu ancak ben asıl ikinci plana atılan diğer cambazlarla programlar nasıl geçecek bunu merak ediyorum. Takipte olacağım…  Yine de çook özlemişim Erman Toroğlu’nu. “Kanatlar nasıl hocam?” “Bu kanatlardan çok güzel mangal olur.” Oh be :)

Categories: Aslı Topu Tut